ABOUT

"The cave you fear

to enter holds

the treasure you seek."

 

 Joseph Campbell

"Don't be afraid

to be a fire"

me

Chcę wszystkiego i interesuje mnie wszystko…

Naturalność, to jedyne słowo jakie mi przychodzi do głowy. Naturalność, na którą składają się z jednej strony delikatność i eteryczność ciała a z drugiej jego siła i nieprzewidywalność. Nie ma w mojej pracy konkretnej znanej techniki tańca, ani jedynie słusznej ścieżki jogicznej, za którą podążam. Czasem coś namaluję, zaśpiewam, zaprojektuję ubranie lub kostium. Przetwarzam, transformuję nieużytki w piękno.

Mam wrażenie, że opowiedzenie się za czymkolwiek na początku rozwija, gdyż obnaża a potem niweluje słabości, ale z czasem zaczyna ograniczać. Dlatego też  dotarło do mnie, iż jedyne co mnie interesuje to to, by ciało było na tyle sprawne, by było w stanie spójnie komunikować i słuchać. Interesuje mnie wielowymiarowość ludzkiego życia: ciało, oddech, umysł, duchowość. To wszystko w mojej pracy zawsze jest równoważne i rozwijane jest równocześnie i w miarę możliwości równomiernie. Fascynuje mnie człowiek jako całość: intelektualna, fizyczna i duchowa. I to jak używać tańca, ruchu, głosu, kreowania by coraz bardziej stawać się całością, świadomą siebie używającą tej świadomości w pełni.

Jestem tancerką, choreografem, nauczycielem jogi i medytacji. Dwadzieścia lat temu założyłam Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino by realizować swoje pasje artystyczne.

Jogą zajęłam się w 2002 r., gdzie od pierwszej lekcji wiedziałam, iż to jest to co dopełnia moją pracę artystyczną i wspiera rozwój duchowy.

W 2007 roku ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski (zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, a poprowadzony przez Jurka Jaguckiego) otrzymując certyfikat Introductory II, uprawniający do nauczania jogi wg metody Iyengara na całym świecie Iyengar teachers list/ Poland

Przez 5 lat praktykowałam medytację Vipassana a obecnie Sufizm Uniwersalny stał się moją ścieżką rozwoju duchowego.

W 2010 roku zaczęłam praktykować Vinyasa Krama Jogę , dzięki której mogę zgłębiać tajniki zdrowego oddechu. Moim nauczycielem prowadzącym jest Maciej Wielobóbu którego kontynuuję kurs nauczycielski w nurcie Vinyasa Krama Joga. Obecnie łączę trudną sztukę taneczną z pasjonującą sztuką jogi co jest dla mnie wyzwaniem i radością jednocześnie.

Teatr KINO VARIATINO

AnahaJoga

© 2018 ASUDA, Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now